Běh na 2 promile
Organizace největšího opileckého běhu v České republice
O projektu
Tato akce vznikla v Národní Technické Knihovně při intenzivním study seshy s Alexandrou Kořínkovou a Erikem Liu. Nápad přišel jako osvícení z nebe - najednou jsme všichni vykřikly bez jakékolivho podnětu ta slova: Běh na dvě promile
Okamžitě jsem všeho nechali a ihned vytvořili stránky a poster pro akci. Zároveň jsme kontaktovali Dr. Jakuba Koláře, aby se na akci postaral o zdravotní péči (kterou jsme věděli, že bude potřeba).
Trať závodu se nacházela ve Stromovce, a díky našim sponzorům jsme sehnali mnoho věcných cen, včetně banánového chlebu.
Dne 1.7.2025 se sešli závodnící, vypili přesně dané množství Zubrowky určené z expertní datové analýzy a připravili se na startovní čáře. Zazněl výstřel a zavodnící se rozběhli.
Vítezem se stal tandem Michala Kopeckého a Jonáše Machurka.